STS Zemin

POLİÜRETAN ZEMİN KAPLAMASI

TANIMI:
Poliüretan Zemin Kaplaması, iki komponentli istenilen kalınlıkta,
yekpare kendi kendine yayılan su izolasyonu sağlayan mekanik ve kimyasal mukavemeti yüksek, aşınmalara dayanıklı bir zemin kaplama malzemesidir.

ÖZELLİKLERİ:
Poliüretan Zemin Kaplaması normal olarak parlak olup istenildiğinde yarı mat ve mat olarakta imal edilebilir. Malzeme tatbik edildikten sonra kimyasal reaksiyon sonucunda kuruma ve sertleşme olur ve 7 gün sonra malzeme nihai fiziksel ve kimyasal direncine ulaşır.

UYGULAMA METODU:

PU Zemin Kaplaması iki komponent olarak ambalajlarında ölçülü
olarak piyasaya arz edilmiştir.

Yüzey Hazırlama:

Beton ve diğer çimento bazlı malzemeler için yüzey kuru ve temiz olmalıdır. Eski, yıpranmış beton yüzeylerde gerekli onarım işlemi yapılmadan zemin kaplaması uygulanmamalıdır. Aşınmış, gevşemiş, mekanik mukavemetini kaybetmiş beton zeminlere kesinlikle PU Zemin Kaplaması uygulanmamalıdır. Beton pirizini almış ve tamamen kurumuş olmalıdır.

Astarlama:

PU Zemin Kaplaması uygulanmadan önce özel solventsiz epoksi beton
emprenye astarı uygulanmalıdır. Bu astar iki komponentli olup sertleştirici ana reçinenin içine karıştırılarak iyice homojene edilir ve yüzeye fırça veya rulo ile tatbik edilir.
Kullanma süresi 20 °C de…………………….. 30 – 45 dk.
(3-5 kg ambalaj için)
Sarfiyat……………………………………………… 1 kg / 3 – 5 m 2 (yüzeye göre)
Bu astar uygulamasında 10 – 24 saat sonra PU Zemin Kaplaması Uygulanabilir.

PU Zemin Kaplaması Uygulaması:

Malzeme iki komponent halinde ölçülü olarak piyasaya arz edilmiştir. Astar uygulamasından 10-24 saat sonra;
Önce reçine (A) komponenti iyice karıştırılır, sonra yavaş yavaş tercihen mekanik bir mikserle (brize olabilir) karıştırarak sertleştirici ilave edilerek 2 -3 dakika iyice homojenize edilir. Mikserin malzemenin içine daldırıldıktan sonra döndürülmesi, böylece havanın ve nemin malzemenin içine nüfuzuyeti önlenmelidir. Daha sonra malzeme astarlanmış zemine yayılır. Tarak mala ile istenilen kalınlık ayarlanır. Hava kabarcıklarının atılması için çift yönde kirpi rulo ile yüzey düzgünleştirilir. Uygulama esnasında iz bırakmayan Çinli ayakkabılar giyilmesi tavsiye edilir.

SARFİYAT:

İstenilen kalınlığa göre değişmektedir. 1 mm kalınlık için yaklaşık sarfiyat 1-1,2 kg / m

RENK:

PU Zemin Kaplaması beyaz dışında, sarı, krem, kırmızı, filizi yeşil gibi renklerde imal edilmektedir.

 

WhatsApp chat