STS Zemin

EPOKSİ SELF LEVELİNG

Tanım : EPOKSİ SELF LEVENİNG (ESL); üç komponentli, epoksi reçine, sertleştirici ve özel gradientli quartzdan oluşan, kendi kendine yayılan bir zemin kaplama malzemesidir. Solvent içermez. 

Kullanım Yerleri: ESL özellikle beton zeminler için hazırlanmış, aşınmaya ve çeşitli fiziksel ve kimyasal etkenlere direçli bir kaplama malzemesidir. 
Tozumayan, hijyenik, aşınmaya ve kimyasallara dirençli, yaya ve araç trafiğine mukavim kaplama istenilen, ilaç, gıda, hastahane, uçak hangarları, çeşitli fabrikalar gibi yerler için ideal bir zemin kaplamasıdır.Temizlenmesi kolay olup çeşitli renklerde imal edilmektedir. 

Fiziksel ve Kimyasal Özellikleri: ESL üç komponentli olup, imalat sırasında ölçülü olarak hazırlanmış epoksi reçine, sertleştirici ve quartz kumundan oluşmuştur. Beton emprenye astarı olarak iki komponentli solventsiz epoksi astar da sunulmaktadır. 
Komponentler karıştırıldıktan sonra, kullanılabilme zamanı (pot-life) içinde uygulanmalıdır, aksi taktirde malzeme sertleşerek donar ve kullanılamaz hale gelir. Pot-life çizelgesi aşağıda çıkartılmıştır:

 

(15Kg malzeme için)

Kullanım Süresi:

10°C 
30 dk

20°C 
30 dk

30°C 
20 dk

 

Kuruma Süresi:

10°C

20°C

30°C

Yüzey Kuruma Süresi: 
Sertleşme Süresi: 
Tam Sertleşme Süresi:

16 Saat 
36 Saat 
7 Gün

14 Saat 
30 Saat 
7 Gün

12 Saat 
24 Saat 
7 Gün

Malzeme 20°C de 7 gün sertleştikten sonra aşağıdaki mekanik özelliklere haizdir:

Mekanik Özellikler:

Basınç dayanımı:

74 N/

mm2

 

WhatsApp chat